Jedná se o práci s tělem, jak už vyplývá ze samotného názvu. Jde prakticky o kombinaci několika technik jako je energetická a relaxační masáž, psychoterapie, biodynamika, de-armouring a meditační techniky. Dochází k tzv. rozpouštění  krunýře, který je důsledkem nastřádané neuvolněné energie z dlouhodobého napětí, stresu a traumatických událostí. Nejčastějšími místy, kde je energie zablokovaná jsou oblasti svalů, páteře, beder, hrudníku, kříže, bránice a oblast pánve. V podstatě jde o běžnou masáž a výše zmíněné metody, kde se ovšem, oproti této, pracuje i s myslí a záměrem. Tudíž nejdůležitější na celém procesu je váš záměr. Což je váš osobní důvod, který chcete pomocí této techniky vyřešit nebo alespoň pochopit, proč se vám děje, co se zrovna děje.


Bodywork je rychlá a efektivní metoda na odstranění už nefunkčních emocí a navyklých vzorců chování. To má za následek jasnost a objektivitu, toho co se nám děje, kdy záhy přesně víme, co je třeba udělat, či kterým směrem se vydat. Otevře nám možnost vidět věc z nadhledu a proniknout do ní bez osobního zaujetí. Přichází tzv. AHA momenty… Věci, se kterými jsme roky nepohnuli se najednou velice rychle dávají do pohybu.


Skrze práci s tělem, myslí a vizualizací, je vstupováno do vnitřního světa a mění se nefunkční vzorce chování, postojů či názorů. Cílem je dát jednou provždy sbohem nechtěným a omezujícím emocím nebo nepříjemným zážitkům z minulosti a konečně začít naplno žít! 

Tato technika je vhodná a funkční např. při stresu, únavě a poruchách spánku, depresích, úzkostech a vyčerpání, při procesu rozhodování kam a jak v životě směřovat, jako podpora v procesu osobního růstu, či pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků.

 


Procedura může působit na třech úrovních:

 

Na úrovni těla

Zadržená energie začne odcházet. To se může projevit brněním (rukou, nohou, čelistí), vnitřním třesem a chladem (třesete se a je vám zima) nebo jen prodlouženým výdechem či povzdechem, popř. zíváním. Proto mnou budete vybízeni k vědomému dýchání. 
Může dojít i k tzv. „zamrznutí“ (tělo je téměř bez pohybu a v tenzi a bez plynulého dechu). To bývá často v případech větších traumat či problémů, které nechceme nebo se obáváme pustit ven nebo na jejich odhalení nepřišel ještě vhodný čas. Opět zde pomůže hluboké dýchání.

 

Na úrovni emocí

Někdy se nemusí dít vůbec nic a energie odejde fyzickým prožitkem. Pokud se emoce projeví budou to nejčastěji slzy, lítost, pocit viny někdy vztek. Je dobré si je v této chvíli dovolit prožít a nechat odejít. Odejde jen to, co už v životě nepotřebujete. V případě, že to tak cítíte je vhodné si dovolit se i hlasitě projevit.

 

Na úrovni mysli

Někdy půjde pouze o vysloveně meditační masáž. Mohou ovšem přijít i vize, AHA momenty a náhlá řešení problémů.  Někdy mysl převezme vládu a budete utíkat v myšlenkách ke každodenním starostem (nákupní seznam, co k večeři, děti, přemýšlení nad projektem apod.). V tomto případě je pro návrat vědomí z mysli do těla vhodný opět hluboký dech, na který se soustředíte.

 

Jak se po proceduře můžete cítit?

Nejspíše nebudete plně chápat, co se to vlastně stalo, ale pocítíte neskutečnou úlevu a zlepší se vám nálada.
První 3 dny mohou dobíhat vyplavené emoce a zároveň přijdou nové, dosud nepoznané – pocity štěstí, vděčnosti a radost ze života. Spustí se samo léčící schopnost těla – fyzické bolesti ustoupí nebo zcela vymizí a nemoci začnou ustupovat. Zjistíte, že život má skutečně svůj smysl a postupně začnete dělat pozitivní změny ve svém životě, což povede k vytouženému vnitřnímu klidu, harmonii a svobodě.
Během pár hodin na sobě uděláte takový kus práce co jiným trvá roky.