Jedná se o masáž těla (převážně zad, čakry) s prvky klasické regenerační a relaxační masáže za použití především drahých kamenů a jejich rozličných energií, působících na různé části těla i našich energetických těl.


Působení energie drahých kamenů na lidské tělo se používá již celé věky v mnoha přírodních i vyspělých kulturách. Moderní věda už také dokáže rozpoznat různé vibrace jednotlivých minerálů. Polodrahokamy nás hned na první pohled oslovují svou barvou, leskem, tvarem... Můžeme se na ně jen dívat, nosit je jako šperky, použít na pomoc v meditacích, oživit či vyčistit jimi prostor v našich domovech nebo v práci. Pomáhají lidem i zvířatům.

 

Nejpříjemnější setkání s těmito - dovolím si je nazvat bytostmi - zažijeme při masáži, kde cítíme intenzivnější propojení našich energií. I když by se nám mohly zdát pro tento účel příliš tvrdé, ve skutečnosti ovlivňují jemnými vibracemi nejen naše tělo ale i naši psychiku. Za tímto účelem si můžeme pořídit volně dostupný zaoblený kamínek, masážní kuličku, srdce či masážní mýdlo. Vybereme si právě ten polodrahokam, který nás osloví a přitáhne, nebo si necháme poradit od terapeuta. Účinek podle tohoto výběru může být aktivizující, harmonizující i tlumivý a zklidňující. Některé druhy takové masáže skvěle podporují přírodní rostlinné oleje s voňavými éterickými olejíčky, které pomáhají přenášet jejich léčivé vibrace ještě účinněji.


Pomocí drahých masážních kamenů můžeme kroužit, hladit či vibrovat, cíleně i intuitivně. Správnými tahy se propracujeme jemně i k hlubším svalovým vrstvám, účinně stimulujeme reflexní body a dráhy meridiánů, pomáháme odstraňovat bloky a uvolňovat spasmy ve svalech.

 

Mezi uvolňující kameny patří například aragonit, amazonit, růženín, achát či sodalit, potřebujeme-li aktivovat a povzbudit některá centra použijeme lazurit, heliotrop, akvamarín, obsidián či jaspis.


V případě koncentrace na čakry vybereme kámen podle takového přiřazení. Na závěr můžeme poskládat na tělo více kamínků podle potřeby. Taková harmonizace čaker se může podle zájmu klienta dělat i po masáži horkými lávovými kameny.

 

Uvedu pár vlastností známých polodrahokamů, se zaměřením jejich působení na tělo:

 

Křišťál - je univerzální, nejvíce ze všech harmonizuje obě poloviny těla, doplňuje energii podle potřeby, můžeme ho použít téměř vždy.

 

Růženín - podporuje naše cítění, lásku, posiluje srdíčko - proto se také přiřazuje k čakře srdce, pomáhá nám vytvářet empatie, harmonizuje, velmi vhodný i pro malé dětičky.

 

Jaspis - červený - působí silně povzbudivě, proto ho raději vůbec nepoužíváme pozdě večer, podporuje krevní oběh, pomáhá prohřívat organismus, je přiřazen ke kořenové čakře, - žlutý - ovlivňuje ledviny a močové cesty.

 

Sodalit - ochlazuje, pomáhá zvládnout horečnaté stavy, mírně snižuje krevní tlak, podporuje náš vnitřní vývoj.

 

Aragonit - uvolňuje, je vynikající při bolestech zad i problémech s ploténkami, zejména ve spojení s Breussovou masáží páteře třezalkovým olejem.

 

Chalcedon - podporuje tok lymfy, krve, povzbuzuje žlázy, močový měchýř a ledviny.

 

Ametyst - působí ochlazující pocit, po masáži pociťujeme vnitřní klid, pomáhá zvládat i ukryté psychické bloky, také pokud postupujeme velmi opatrně, uvolňuje křečovité stavy, je jakýmsi mostem mezi nebem a zemí - v jeho zabarvení se skrývá červená barva ohně - životní síly a modrá barva ducha a klidu; je vhodný k meditacím, působí na kůži i nervová zakončení, při bolestech hlavy jím masírujeme nejen akupresurní body, ale i celou tvář, což je velmi příjemné.

 

Oranžový kalcit - upevňuje tkáně a posiluje svaly a kosti, je vhodný pro dětičky s bolestmi při růstu, po masáži nebo při nošení se cítíme tělesně vyrovnaní, pomáhá přijmout vlastní osobnost, dodává vnitřní teplo.

 

Avanturín - zklidňuje pokožku i nervozitu, harmonizuje, používá se při přetížení organismu.

 

Fluorit - pomáhá odstraňovat energetické blokády, působí na chrupavky, kosti, tkáně i kůži, vhodný pro děti s poruchami učení, pomáhá při zlepšování držení těla.

 

Labradorit - podle potřeby zahřívá nebo ochlazuje, pomáhá při detoxikaci organismu.

 

Malachit - vyhledáván zejména ženami, uvolňuje křeče například při menstruaci, pomáhá porozumět některým situacím, které nám v minulosti způsobily fyzické či psychické problémy.

 

Achát - vytváří ochranu, uvolňuje, uklidňuje a zároveň posiluje imunitu a psychickou stabilitu.

 

Akvamarín - pomáhá regulovat práci hormonů v našem těle, používá se při alergiích i na posílení očí.