Tantrická masáž je jemná energetická masáž, která pracuje se vše přijímajícím, láskyplným a pečujícím dotekem a výše uvedenou životní sexuální energií. Není ovšem erotickou masáží i když s touto energií pracuje. Záměrem a cílem tantrické masáže není vyvrcholení (orgasmus), ale probuzení naší oživující energie, její rozvibrování celým tělem a spojení energetických drah těla v jeden velký, spirituální, orgasmický celek... dosáhnuvší duchovní extáze a jednoty duše a těla. I zde, tak jako v mnohém jiném, platí ono známe buddhistické „Cesta je cíl.“


Jak už bylo výše řečeno, tantra znamená tkanivo, předivo, pavučinu, komplexnost. Co k tomu dodat….je prostě tkanivem, které vše a všechny spojuje v jednu krásnou a neoddělitelnou tapisérii života.

 


Procedura může působit na třech úrovních:

 

Na úrovni těla

Zadržená energie začne odcházet. To se může projevit brněním (rukou, nohou, čelistí), vnitřním třesem a chladem (třesete se a je vám zima) nebo jen prodlouženým výdechem či povzdechem, popř. zíváním. Proto mnou budete vybízeni k vědomému dýchání. 
Může dojít i k tzv. „zamrznutí“ (tělo je téměř bez pohybu a v tenzi a bez plynulého dechu). To bývá často v případech větších traumat či problémů, které nechceme nebo se obáváme pustit ven nebo na jejich odhalení nepřišel ještě vhodný čas. Opět zde pomůže hluboké dýchání.

 

Na úrovni emocí

Někdy se nemusí dít vůbec nic a energie odejde fyzickým prožitkem. Pokud se emoce projeví budou to nejčastěji slzy, lítost, pocit viny někdy vztek. Je dobré si je v této chvíli dovolit prožít a nechat odejít. Odejde jen to, co už v životě nepotřebujete. V případě, že to tak cítíte je vhodné si dovolit se i hlasitě projevit.

 

Na úrovni mysli

Někdy půjde pouze o vysloveně meditační masáž. Mohou ovšem přijít i vize, AHA momenty a náhlá řešení problémů.  Někdy mysl převezme vládu a budete utíkat v myšlenkách ke každodenním starostem (nákupní seznam, co k večeři, děti, přemýšlení nad projektem apod.). V tomto případě je pro návrat vědomí z mysli do těla vhodný opět hluboký dech, na který se soustředíte.

 

Jak se po proceduře můžete cítit?

Nejspíše nebudete plně chápat, co se to vlastně stalo, ale pocítíte neskutečnou úlevu a zlepší se vám nálada.
První 3 dny mohou dobíhat vyplavené emoce a zároveň přijdou nové, dosud nepoznané – pocity štěstí, vděčnosti a radost ze života. Spustí se samo léčící schopnost těla – fyzické bolesti ustoupí nebo zcela vymizí a nemoci začnou ustupovat. Zjistíte, že život má skutečně svůj smysl a postupně začnete dělat pozitivní změny ve svém životě, což povede k vytouženému vnitřnímu klidu, harmonii a svobodě.
Během pár hodin na sobě uděláte takový kus práce co jiným trvá roky.