Potřebujete si odpočinout po namáhavých a náročných dnech, srovnat si myšlenky v hlavě? Odměnit se a nechat se rozmazlit a hýčkat za dobře vykonanou práci a udělat si radost či dát pěkný dárek někomu blízkému? Poté je vana plná teplé vody spolu s osobní lazebnicí a pečovatelkou, která vás bude hýčkat a opečovávat, tím pravým místem, kde lze dokonale vypnout a být jen sám (se) sebou. Chcete se nechat rozmazlovat a cítit se alespoň na pár hodin jako Bůh či Bohyně?

 

Čas strávený ve vaně až po okraj naplněné příjemně teplou vodou nikdy nesloužil pouze k očistě pokožky. Jako forma „terapie“, ať už ozdravné nebo relaxační, slouží lázeň od nepaměti. Koupel dokáže během chvilky ulevit od bolesti, zbavit nervozity a napětí a přinést zklidnění. Voda tělo příjemně nadnáší, uvolňuje jinak zatížené svaly, klouby a kosti a spolu s nimi i naši mysl. Ve vaně tak rychle zapomínáme na běžné problémy a dokážeme si lépe užívat chvíle „nicnedělání“.

 

Kromě samotné relaxace nám ale koupel nabízí ještě mnohem víc. Podle odborníků se díky uvolněnému tělu a mysli násobí naše vnímání smysly sluchu, chuti i čichu, což při vhodně zvolených „doplňcích“, třeba v podobě příjemné hudby, pochutin nebo vonné svíčky, ještě násobí naše prožitky. Díky tomu lze z pobytu ve vaně udělat takřka meditační seanci, která pozitivně působí třeba na naši náladu, regeneraci těla, ale také na imunitní systém nebo kreativní myšlení.